GP Himmerland Rundt 2019

2011 - Resultat

GP Himmerland Rundt UCI 1.2 - 24-04-2011
Final Classification

#  No  UCI-Code  Name				 Team				 TT	 Time
1  22		 Michael Reihs			 Christina Watches - Onfone		 04.58,55
2  2		 Rasmus Guldhammer		 Concordia Forsikring - Himmerland	 s.t.
3  31		 Søren Pugdahl			 Team Energi Fyn			 s.t.
4  11		 Lasse Bøchmann			 Glud & Marstrand - LRØ			 s.t.
5  121		 Sven Erik Bystrøm		 Norge U-23				 s.t.
6  67		 Tobias Ludvigsson		 Team Cykelcity				 s.t.
7  14		 Jacob Nielsen			 Glud & Marstrand - LRØ			 04.59,02
8  21		 Michael Rasmussen		 Christina Watches - Onfone		 04.59,07
9  142		 Kalle Cornelliussen		 Team Blue Water Cycling		 05.00,19
10 13		 Thomas Vedel Kvist		 Glud & Marstrand - LRØ			 s.t.
11 12		 Daniel Holm Foder		 Glud & Marstrand - LRØ			 s.t.
12 23		 Rene Jørgensen			 Christina Watches - Onfone		 s.t.
13 1		 Jens Erik Madsen		 Concordia Forsikring - Himmerland	 s.t.
14 66		 Johan Landström		 Team Cykelcity				 05.00,29
15 54		 Filip Eidsheim			 Sparebanken Vest - Ridley		 05.01,02
16 19		 Mathias Gade Jakobsen		 Glud & Marstrand - LRØ			 s.t.
17 18		 Niki Østergaard-Nielsen	 Glud & Marstrand - LRØ			 05.02,00
18 245		 Erki Putsep			 ALPHA BALTIC/UNITYMARATHONS.COM	 s.t.
19 56		 Frode Solberg			 Sparebanken Vest - Ridley		 s.t.
20 181		 Ondrej Pavek			 J. Jensen Cycling			 s.t.
21 28		 Martin Lind			 Christina Watches - Onfone		 s.t.
22 32		 Nicolaj Olesen			 Team Energi Fyn			 05.02,04
23 161		 Patrick Clausen		 BikeToyz U-23 Racing			 05.02,08
24 127		 Kristian Dyrnes		 Norge U-23				 05.02,32
25 41		 Florian Bissinger		 Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer	 05.12,56
26 185		 Michael Ellermann Jæger	 J. Jensen Cycling			 s.t.
27 33		 Jesper Hansen			 Team Energi Fyn			 05.13,32
28 231		 Andreas Landa			 IF Frøy				 05.13,34
29 186		 Heine Hansen			 J. Jensen Cycling			 05.13,36
30 233		 Magnus Børresen		 IF Frøy				 05.13,43
31 247		 Andris Vosekalns		 ALPHA BALTIC/UNITYMARATHONS.COM	 05.13,50
32 242		 Kristofers Racenajs		 ALPHA BALTIC/UNITYMARATHONS.COM	 05.14,02
33 147		 Thomas Nybo Riis		 Team Blue Water Cycling		 s.t.
34 211		 Ola Inge Drøpping		 Nesset CK				 s.t.
35 111		 Holger Burkhardt		 Champion System			 s.t.
36 76		 Audun Brekke Flotten		 Team Ringeriks-Kraft			 s.t.
37 174		 Andreas Thell			 Bornholm Pro Cycling			 s.t.
38 221		 Tormod Hagstad			 Lillehammer CK Elite			 s.t.
39 236		 Max Emil Kørner		 IF Frøy				 s.t.
40 171		 Jesper Andreasen		 Bornholm Pro Cycling			 s.t.
41 213		 Mikael Johansen		 Nesset CK				 s.t.
42 194		 Mathias Lisson			 Team Designa Køkken - Knudsgaard	 s.t.
43 112		 Joris Boillat			 Champion System			 05.14,10
44 222		 Vegard Fredheim		 Lillehammer CK Elite			 05.14,12
45 195		 Søren Sølvsten Nielsen		 Team Designa Køkken - Knudsgaard	 05.14,17
46 46		 Victor Ulzen			 Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer	 05.14,21
47 152		 Jannick H. Hyldtoft		 Team TRE-FOR				 05.14,40
48 92		 Kristian Forbord		 Amore & Vita				 s.t.

Number of starters: 136
back to top